Nowoczesne piecyki na pellet

piecyki na pelletWolnostojące piecyki spalające pellet (czyli sprasowane odpady drewniane, takie jak trociny, wióry itp.) są urządzeniami, które cieszą się niesłabnącą popularnością w naszym kraju. Piecyki na pellet są świetną alternatywą dla kominków wykorzystujących drewno. Ich nowoczesny charakter i automatyzacja, to najważniejsze zalety, dzięki którym korzystanie z nich jest bardzo wygodne i nie wymaga dużych nakładów pracy ze strony człowieka.

W piecykach spalających pellet, bardzo ważna jest automatyzacja procesów rozpalania, podawania, a także spalania opału. Zaawansowane funkcje sterujące zapewniają odpowiedni poziom ciepła. Oznacza to, że w ogrzewanym pomieszczeniu nie będzie za zimno ani za gorąco. Obsługa takich urządzeń ogranicza się do zasypania zasobnika pelletem i na uruchomieniu sprzętu. Podajnik ślimakowy transportuje opał do paleniska, a ogień wzniecany jest przy pomocy zapalarki elektrycznej. Specjalny system KCC odpowiada za kontrolę temperatury początkowej, wymaganej, sprawdza jakość pelletu, ciśnienie komory, wysokość n.p.m. oraz czystość palnika i na podstawie tych parametrów regulowany jest proces spalania.

Nowoczesne piecyki na pellet oferowane na polskim rynku charakteryzują się nie tylko łatwą obsługą i wydajnym ogrzewaniem pomieszczenia, w którym się znajdują. Ich wygląd zewnętrzny jest bardzo ładny. Oznacza to, że taki piecyk może stanowić gustowny dodatek do dekoracji wnętrz i można mieć pewność, że dzięki niemu wystrój danego wnętrza znacznie się poprawi.

Co prawda piecyki, to nie duże piece na pellet, które spełniają funkcję kotłów ogrzewania centralnego, ale mimo wszystko warto się nimi zainteresować, ponieważ są one w stanie ogrzać wybrane pomieszczenia, mogą wspomagać proces dogrzewania budynku oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Takie systemy są bardzo wygodne w obsłudze oraz przyjazne dla środowiska. Atutem tych produktów jest również fakt, że są one coraz bardziej dostępne na polskim rynku. Warto więc zapoznać się z ofertą i wybrać urządzenie spełniające odpowiednie wymagania.