Rodzaje piecyków na pellet

rodzaje pieców na pelletCoraz większa popularność granulowanego paliwa wytwarzanego z odpadów drzewnych, czyli pelletu, sprawiła że ludzie coraz częściej korzystają z dużych pieców mających za zadanie ogrzewanie całego domu przy pomocy tego paliwa. Oczywiście piece na pellet, to nie są jedyne urządzenia wykorzystujące ten rodzaj opału. Bardzo ważne są również specjalne piecyki zasilane tym rodzajem opału. Są one wykorzystywane w różnych celach, dlatego na rynku dostępnych jest kilka ciekawych modeli piecyków zasilanych pelletem.

Pierwszą kategorią są piecyki na pellet z wymuszoną konwekcją. Ich zadaniem jest ogrzanie pomieszczenia, w którym się znajdują. Ciepło emitowane jest z paleniska, a jego obieg jest wspomagany przy pomocy wentylatora. Regulacja jego obrotów umożliwia kontrolę ilości wydzielanego ciepła, a co za tym idzie, kontrolowana jest temperatura w pomieszczeniu. Dzięki współpracy z czujnikiem ciepła, urządzenia tego typu zapewniają bardzo dużą wygodę i nie wymagają zbyt dużej ingerencji człowieka.

Kolejne są piecyki na pellet z dystrybucją gorącego powietrza. Dzięki specjalnym kanałom powietrznym możliwe jest przekazywanie ciepła do sąsiadujących pomieszczeń. Sprzęt taki uruchamia się automatycznie i współpracuje z czujnikiem temperatury, więc korzystanie z niego jest bardzo wygodne.

Trzecią kategorią są piecyki na pellet z płaszczem wodnym. Sprzęt tego typu jest w stanie ogrzać wodę w kaloryferach oraz ciepłą wodę użytkową. W ten sposób można zyskać ciekawy element ozdobny podobny do kominka, który może jednocześnie ogrzać lub wspomóc ogrzewanie całego domu.

Bardzo ciekawe są również wkłady kominkowe na pellet, które posiadają wszystkie funkcje piecyków, jednak w przeciwieństwie do nich, można samodzielnie formować ich obudowę. Automatyczne włączanie i wyłączanie, automatyczny regulator mocy oraz duży zasobnik, to najważniejsze funkcje, które zapewniają bardzo wysoki komfort użytkowania.

Jak widać, na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów piecyków na pellet. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać urządzenie spełniające wszystkie wymagania.